Safura Elizade TR'ye Hoşgeldiniz..
Daha Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz veya Giriş Yapınız.

Öğretmenim Beyonce 23ljj40
Safura Elizade TR'ye Hoşgeldiniz..
Daha Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz veya Giriş Yapınız.

Öğretmenim Beyonce 23ljj40
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Öğretmenim Beyonce

2 posters
YazarMesaj
Alizadeh.
Admin
Admin
Alizadeh.

Üyelik Gücü : 593
Teşekkürleri : 1

Öğretmenim Beyonce Empty
MesajKonu: Öğretmenim Beyonce   Öğretmenim Beyonce Icon_minitimeCuma Tem. 09, 2010 11:45 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması’nda Azerbaycan’ı temsil eden ve 5’inci olan Safura Alizade, geçtiğimiz cumartesi günü Çeşme Uluslararası Şarkı Yarışması’nda sahneye çıktı. Hareketli performansıyla İzmirliler’i coşturan 17 yaşındaki şarkıcı, kendine Beyonce’u örnek aldığını söyledi: “Beyonce’u bir öğretmen olarak görüyorum.”

17 yaşında dünya çapında bir başarı elde ettiğine göre, müziğe çok erken yaşta başlamış olmalısın...

- Evet, üç yaşından beri müziğe ilgim var. 16 yaşındayken Azerbaycan’daki “Pop Idol” yarışmasına katıldım ve birinci oldum. Beş yıl keman, daha sonra da saksofon eğitimi aldım.

Eurovision’a hazırlık sürecin nasıl geçti?

- Bazen beni çok zorladı. Çünkü ülkemi temsil ediyordum ve en iyisini yapmam gerekiyordu. Ailem ve akrabalarım bu süreçte beni çok destekledi ama yine de üzerimde bir baskı hissettim. Buna rağmen o üç dakikada elimden geleni yaptığıma ve ülkemi en iyi şekilde tanıttığıma inanıyorum. Çalışmalarımı profesyonel bir takımla gerçekleştirdim. Koreografım Beyonce’nin koreografı Jaquel Knight’tı mesela, klibimin yapımcısı ise Michael Jackson ile de çalışmış Rupert Wainwright’tı.

ÜLKEMDE 1. OLMUŞUM GİBİ KARŞILANDIM

Peki yarışma sonucundan memnun kaldın mı?

- Hem şarkımla hem de sahne şovumla Azerbaycan’ı en iyi şekilde temsil ettim. Elbette herkes birinci olmak ister, ben beşinci oldum ama bu da çok iyi bir derece. Zaten ülkemde de birinci olmuşum gibi bir coşkuyla karşılandım...

Eurovision’a katılan diğer ülkelerin sanatçılarını nasıl buldun?

- Çok iyi performans sergileyen ülkeler vardı ama elbette ki en çok Manga’yı beğendim.

Yarışma sonrasında Türkiye’den herhangi bir teklif aldın mı?

- Çeşme Uluslararası Şarkı Yarışması’nın dışında aldığım çok teklif oldu, şu anda değerlendiriyorum.

Bu Türkiye’ye ilk gelişin mi?

- Daha önce de gelmiştim ama gezme fırsatım olmamıştı. İlk defa bu kadar uzun süreliğine geldim.

KARİYERİM İÇİN İSVEÇ’E YERLEŞTİM

Bu arada ilk albümün çıktı, hayırlı olsun diyelim...

- Teşekkür ederim. İlk albümümün adı “It’s My War”, henüz Türkiye’de yayınlanmadı ama Avrupa’da 18 Haziran’da satışa çıktı ve müzik listelerindeki yerini aldı. Müzik kariyerim için İsveç’e yerleştim, çalışmalarımı orada sürdürüyorum. Bu albümüm de İsveç’te hazırlandı.

Yakın zamanda yeni projelerin var mı?

- Şu an albümüm için promosyon gezileri yapıyorum. Albüm turnesi eylülde başlayacak, açılışı Bakü’de gerçekleştireceğim. Daha sonra tüm Avrupa’da konserlerim olacak.

SERTAB ERENER’İ ÇOK SEVİYORUM

Henüz çok gençsin ve müzik kariyerinin başındasın. Kendine örnek aldığın isimler var mı?

- Evet, Beyonce’u çok beğeniyorum. Şarkılarını dinliyorum, performanslarını izliyorum ve onu bir öğretmen olarak görüyorum. Giyiminden sahne performansına kadar her şeyine büyük hayranlık besliyorum.

Türk sanatçılardan sevdiklerin var mı?

- Sertab Erener’i çok seviyorum. Zaten “Pop Idol” yarışmasında da onun “Here I Am” adlı parçasıyla birinciliği kazandım. Serdar Ortaç ve Rafet El Roman’ın da tarzlarını çok beğeniyorum ve severek dinliyorum.

https://safura.yetkin-forum.com
Melisa
Foruma Alışmış Üye
Foruma Alışmış Üye
Melisa

Üyelik Gücü : 138
Teşekkürleri : 0

Öğretmenim Beyonce Empty
MesajKonu: Geri: Öğretmenim Beyonce   Öğretmenim Beyonce Icon_minitimeCuma Ara. 16, 2011 1:18 pm

Paylaşım için teşekkürler
http://safura-elizade.tr.gg

Öğretmenim Beyonce
1 sayfadaki 1 sayfası